ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

1ČVUT je jedna z pražských vysokých škol. Vypravili jsme se tam na výstavu, která probíhá v atriu Fakulty stavební.

Výstava se týká řeky Vltavy v proměnách času. A protože Vltava je "naší řekou", nemohli jsme si akci nechat ujít. Počasí nám přálo, a tak jsme výuku strávili mimo školní lavice.

Před odjezdem jsme ještě stihli prolistovat internet a zjistit vše možné i nemožné o zmíněné vysoké škole.

Mimo jiné jsme dozvěděli, že má 9 různých fakult, nejen stavební a elektrotechnickou. Ale dá se studovat třeba i obor robotika. Dále víme, že když chcete studovat na VŠ, musíte nejdřív složit maturitní zkoušku na střední škole. A víte, co znamená slovo kampus? My jsme si to všechno vyhledali.

A výstava?  Prohlédli jsme si unikátní modely řeky před postavením kaskád a to, jak se změnila krajina kolem. Na výukových panelech jsme samozřejmě objevili i panel nejdůležitější – Davle. Máme dokonce 2, i fotografiemi, jak Davle vypadala před zvýšením hladiny. Poznávali jsme místa, kdo kde bydlí a naše škola má na fotkách výsostné postavení. Pan učitel Zunt nám dokázal říci spoustu zajímavostí a je vidět, že Vltava mu k srdci přirostla i s vodními díly od Lipna po Vrané. Vyslechli jsme si i krátkou, zato poutavou komentovanou prohlídku.

Jsme rádi, že jsme ze školních lavic základní školy mohli nakouknout na školu vysokou. A pokud o víkendu nemáte co dělat, můžete vyrazit do Dejvic.

Výstava "Vltava – proměny historické krajiny" - Fakulta stavební (cvut.cz)

DŮLEŽITÉ TELEFONY

kancelář školy: 257770452